16 lutego 2019

DODATKI

DODATKI

Znając podstawowe ceny wykończenia funkcjonalnego i wymarzonego mieszkania, możemy zastanowić się nad dodatkowymi rozwiązaniami, które dodadzą charakteru każdemu pomieszczeniu. Polegając na opiniach dotyczących Interiors Poland  i decydując się na ich usługi, także te elementy mogą być wykonane bądź zamówione, a ich koszta – podobnie jak prac z podstawowego zakresu – przejrzyście zaplanowane.

Zacznijmy od najbardziej praktycznych – zabudowy na wymiar. Koszt wykonania na zmówienie szafy na ubrania lub rozbudowanej zabudowy do kuchni zależy głównie od ich rozmiaru. Przykładowo, na 1,5-metrową łazienkową szafkę z laminatu trzeba przeznaczyć od 1500 do 1800 złotych. Zabudowa nad geberit, także w laminacie, to koszt około 1200 złotych, a wysoką szafkę na pralkę z półkami na całej wysokości wycenia się na 2000 złotych. Na zamówienie i wykonanie 1 metra bieżącego zabudowy kuchennej trzeba przeznaczyć od 3500 złotych (wykonana w laminacie) do 4700 złotych (zabudowa w lakierze). Z kolei jeśli zastanawiamy się nad wykonaniem indywidualnej szafy do sypialni lub przedpokoju, powinniśmy wyznaczyć na to dodatkowy budżet w granicach 3200 złotych za metr bieżący – cena te zawierać będzie kilka półek, drążek oraz system Blum z lustrem. W kuchni możemy zdecydować się także na szklaną płytę, która poza funkcją dekoracyjną chroni ścianę pomiędzy zabudową przed ubrudzeniami – koszt takiej płyty to około 470 złotych za metr kwadratowy.

Jeśli lubimy indywidualność i chcemy podkreślić własny gust, warto zdecydować się na ciekawe elementy wykończenia ścian, jak na przykład fototapety Pixers, których cena waha się już od 49 złotych (plus koszt montażu 45 zł/metr). Znanym i niezmiennie popularnym pomysłem są tradycyjne tapety – cena za rolkę, która wystarczy na pokrycie 5 ㎡ściany, waha się pomiędzy 60 a 120 złotych (plus 45 zł/㎡za montaż).

Innym wartym uwagi rozwiązaniem jest cegła dekoracyjna (80 złotych za 1㎡materiału plus ok. 250 złotych za jego położenie) czy tynk dekoracyjny (koszt materiału wraz z montażem mieści się w granicach 100 zł/㎡). Interiors Poland  chętnie poleca swoim inwestorom także beton prasowany (w cenie ok. 160 zł/㎡wraz z montażem).

Nasza rodzina nie jest fanem firanek? Nie ma problemu, okna wcale nie muszą być nudne! Rolety tradycyjne i rzymskie, zasłony, żaluzje drewniane, plisy, panele, rolety typu dzień-noc – wszystko to  Interiors Poland  może dla nas wykonać. Ceny okiennych elementów dekoracyjnych zaczynają się od 2000 złotych.

Kiedy za oknem ciemno, pierwszoplanową rolę przejmuje oświetlenie. Najpopularniejsze w tym momencie jest oczywiście oświetlenie LED: jego koszt to około 50 zł/㎡z montażem. Do ceny należy jeszcze doliczyć kwotę ok. 110 złotych za transformator. Cena nowego punkty świetlnego wraz z włącznikiem to wydatek rzędu 270 złotych. Przy instalacji tego typu oświetlenia świetnie sprawdza się rozwiązanie w postaci sufitu podwieszanego, którego cena wynosi 185 zł/㎡.

Co jeszcze może nam zaoferować firma zajmująca się kompletem prac wykończeniowych? Ogrzewanie podłogowe (wykorzystanie mat grzewczych to wydatek rzędu 165 zł/㎡) czy też fachowe wykończenie balkonu z płytkami mrozoodpornymi (materiały wraz z montażem to koszt ok. 220 zł/㎡). Lista usług oferowanych przez Interiors Poland  zarówno w podstawowych pakietach, jak i rozszerzonych, spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

WSZYSTKO, CZEGO POTRZEBA I JESZCZE WIĘCEJ

Należy pamiętać, że planując wykończenie mieszkania warto podzielić prace na trzy obszary: biały montaż (czyli wszystko to, co obejmują pakiety w podstawowym zakresie, koszt wykończenia pod klucz to około 700 zł/㎡), zabudowy (tutaj koszta oscylują w granicach 500 zł/㎡) oraz wszystkiego rodzaju dodatki, takie jak oświetlenie, elementy dekoracyjne, meble wolnostojące – budżet, jaki należy przeznaczyć na ten ostatni element zależy od naszej pomysłowości i indywidualnych potrzeb.

Specjaliści zInteriors Poland  , z setkami projektów i realizacji na koncie, radzą, aby jak najlepiej zaplanować budżet wykończenia pod klucz już na samym jego początku. Część produktów możemy zakupić tańszych (takich jak aranżacje okienne, dodatki, płytki ceramiczne ścienne, parawan, umywalka, lustra czy klamki), a przy innych nie powinniśmy kierować się wyłącznie ceną, bo może nam to w przyszłości nie wyjść na dobre – mowa tu o drzwiach i płytkach podłogowych oraz elementach często używanych, jak wanna, deska, prysznic oraz bateria zlewowa.

W opinii Interiors Poland  cena za przygotowaną ofertę powinna być niezmienna, a także obejmować – poza materiałami oraz pracami wykończeniowymi – także obsługę w trakcie oraz nadzór przed i po trwaniu prac. Wyjątkową cechą jest dwuletnia gwarancja na wykonane usługi. Co więcej, cena obejmuje także sprzątanie po całości prac – aż chce się zabierać do planowania nowego mieszkania!

 

zainteresowany pisz:

lp.dn1558906589alops1558906589roire1558906589tni@o1558906589fni1558906589

www.interiorspoland.pl