16 lutego 2019

Ile kosztuje wykończenie pod klucz

Ile kosztuje wykończenie pod klucz

Mieszkanie wykończone we własnym guście to spełnienie marzeń, ale też spory zestaw mniejszych i większych prac. Projekt, materiały, ekipa wykonawcza…

Wszystko to kosztuje i nic nie zdziałamy bez odpowiedniego wkładu finansowego. Prace wiążą się też nierzadko z niespodziankami – okazuje się, że ściany potrzebują dodatkowego przygotowania lub materiały są o wiele droższe niż przypuszczaliśmy. Nie należy jednak przerażać się na samym początku, bo właściwe zaplanowanie prac i budżetu pomoże uniknąć przykrych niespodzianek. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

Najsprytniejszym rozwiązaniem jest zlecenie prac firmie, która zajmie się całością wykończenia domu lub mieszkania. Istnieje wiele ekip profesjonalizujących się w wykańczaniu pod klucz, ale mądrym wyborem będzie wybór oferty skupiającej w sobie komplet prac i z jasnym systemem rozliczenia.

Trójmiejska firma Interiors Poland  zdając sobie sprawę z realiów wykończenia i aranżacji wnętrz, wychodzi naprzeciw swoim klientom. Rozwiązanie jest proste: specjaliści są na tyle obeznani w tym, co robią, że w momencie podpisania umowy możemy mieć pewność, że cena całego przedsięwzięcia nie ulegnie najmniejszej zmianie.

DOBRE PLANOWANIE TO PODSTAWA

Cena urządzenia pod klucz całego mieszkania zależy od tego, jak duże zmiany chcemy wprowadzić. W kosztorysie powinny znaleźć się takie elementy, jak projekt i konsultacje z projektantem, lista zakupowa z dokładnie zaplanowaną ilością produktów, transport materiałów oraz pakiet prac budowlanych.

Załóżmy, że jesteśmy szczęśliwymi właścicielami mieszkania o powierzchni 50 metrów kwadratowych. Co sprawi, że będziemy jeszcze bardziej szczęśliwi? Oczywiście jego wykończenie i aranżacja na miarę marzeń. Decydując się na wybór Interiors Poland  , całkowity koszt urządzenia pod klucz takiego mieszkania wyniesie nas 79 000 złotych i ani złotówki więcej. Co więcej ta  cena zawiera w sobie aż do 6 metrów bieżących zabudowy. Oczywiście, każdy klient ma prawo do indywidualnego rozszerzania podstawowych opcji zawartych w pakiecie – w takim przypadku cena ustalana jest indywidualnie, według jasnych i przejrzystych zasad. Skupmy się na przyjętym budżecie 79 000 zł, w którym zawarte będą wszystkie elementy – i to w wysokim standardzie. Zacznijmy więc od podstaw:

PROJEKT

Podstawą każdego dobrze wykonanej aranżacji pod klucz jest projekt. Według opinii Interiors Poland  obowiązkiem jest zapewnienie doradztwa dedykowanego projektanta. Razem ze swoim zespołem przygotuje on dokładną inwentaryzację mieszkania wraz z pomiarami, wizualizacje projektowanych pomieszczeń w standardzie 3D i finalny projekt wykonawczy zawierający komplet rysunków technicznych oraz rysunków zabudowy. Zatwierdzenie projektu poprzedzone jest kilkoma spotkaniami i rozmowami, które mają na celu pomóc projektantowi jak najlepiej zrozumieć nasze potrzeby. Mamy realny wpływ na cały obraz, nawet jeśli nie do końca jesteśmy pewni, jak ma wyglądać mieszkanie po wykończeniu. Specjaliści właśnie od tego są, w każdej sytuacji doradzą i podsuną najbardziej optymalne rozwiązania. Dobry projektant to koszt w granicach od 70 do 120 złotych za metr kwadratowy powierzchni, co po podsumowaniu stanowi około 3-5% kompletnej ceny przedsięwzięcia.

Zajmując się wykończeniem „na własną rękę”, za właściwie wykonany projekt 50-metrowego mieszkania musimy liczyć się z wydatkiem rzędu od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Szukanie możliwości obniżenia kosztów na tym etapie nie jest dobrym rozwiązaniem – projekty robione „na szybko”, po znajomości lub jako przysługa przez niedoświadczonego architekta zwyczajnie nie działają. Każdy szczegół ma swoją rolę, od rozmieszczenia produktów do umiejscowienia oświetlenia, a wszystko to pozostanie z nami na długi czas.

ZAKUPY

Dzięki dokładnie przygotowanemu projektowi koordynator, który czuwa nad naszą inwestycją, jest w stanie zakupić wszystkie potrzebne materiały już na samym początku prac. Koszt produktów wykorzystywanych przy wykończeniu pod klucz oraz aranżacji to, obok robocizny, największa część budżetu. Sięga ona około 55% całości kosztów. Produkty są jednak elementem, który odgrywa istotna rolę i przy ich zakupie warto zaufać poradom specjalistów.

Decydując się na aranżację z Interiors Poland  do wyboru mamy od kilkuset do kilku tysięcy produktów. Najlepsi producenci i gwarancja trwałości używanych materiałów idą w parze z usługami. Przykładowo, w tak ważnych kwestiach jak farby fachowcy radzą użycie materiałów dobrej jakości oraz – to bardzo ważne – zmywalnych, takich jak stosowane przez trójmiejską firmę farby marki Brillux.

CZAS TO PIENIĄDZ

Pełen pakiet prac budowlanych stanowi znaczącą część kosztorysu wykończenia mieszkania. Kwota, jaką za samą robociznę inkasuje fachowiec stanowi niemałą część całego budżetu, bo około 40%. Doskonale jednak wiemy, za co płacimy, bo w czasie kiedy ekipa budowlana wchodzi do mieszkania, z każdym dniem da się zauważyć pełniejszy obraz zaprojektowanego „M”.

Pozostając przy analizie oferty proponowanej przez  Interiors Poland  podana cena zawiera w sobie zestaw prac wraz z materiałami. Profesjonalnie wykończone zostają: ściany i sufity (od szpachlowania i cekolowania, do malowania z farbami i podkładami), podłogi wraz z listwami, pełen montaż drzwi, a także łazienka (z montażem syfonów, WC, zabudowami stolarskimi, kabiną prysznicową lub wanną, wszystkimi bateriami wraz z osprzętem, lustra, oświetlenie oraz osprzętu hydraulicznego i elektrycznego, a także z wybranymi płytkami ceramicznymi).

Pomieszczenia pełne instalacji i np. rozwiązań chroniących przed nadmierną wilgocią, takie jak łazienka, to miejsca, których wykończenie pochłania sporo czasu oraz funduszy. Przy łazience o powierzchni 5 metrów kwadratowych bezpiecznie założonym funduszem będzie kwota w granicach 16 000 złotych: na ten budżet składa się około 7 500 złotych za materiały oraz pozostała część, czyli około 110% wartości ceny łazienki, jako koszt robocizny przy jej wykończeniu.

WIESZ, ZA CO PŁACISZ

Jest wiele ekip wykończeniowych, dlatego warto znać podstawowe ceny prac budowlanych – przyjrzyjmy się zakresom cenowym obowiązującym w Interiors Poland  (podane ceny dotyczą 1 jednostki lub 1 metra bieżącego):

– koszt punkty elektrycznego z materiałami to 170 zł, a jego przesunięcie 100-140 zł,

– przeniesienie punktu hydraulicznego na ścianie lub posadzce to koszt 120 zł, wykonanie dodatkowego podejścia – 220 zł,

– jeśli nie boimy się czegoś zburzyć, żeby powstało coś jeszcze lepszego i zdecydujemy się na usunięcie lub postawienie nowych ścian, musimy przeznaczyć na to odpowiednio 1500 za wyburzanie wraz z utylizacją i 115-260 złotych za postawienie nowej ściany, w zależności od zastosowanego materiału,

– ułożenie podłogi panelowej wraz z podkładem kosztuje ok. 40 złotych – koszt wykończenie podłogi wraz z materiałem waha się w przedziale od 100 do 1200 zł/㎡, a montaż płytek na prostej powierzchni ścian to cena od 180 złotych; cenna uwaga: powinniśmy wybierać płytki rektyfikowane (to znaczy takie, które mają rozmiar jak ten założony przed producenta, z dokładnością do 0,2 mm oraz zaostrzone kąty) i gresowe, zamiast ceramicznych – koszt dobrej jakości płytek to około 110 zł/㎡,

– inne prace, których ceny warto znać to np. oświetlenie z wyłącznikiem – 260 zł, czy też montaż drzwi z ościeżnicą – 290 zł; warto zwrócić uwagę, że wybierając drzwi należy kierować się jakością i ich trwałością, stąd wybierajmy markowe produkty sprawdzonych firm, jak Porta czy DRE, gdzie za komplet zapłacimy około 1000 złotych; drzwi to nie tylko to, co na stronie producenta, ale także ościeżnica, klamki i inne akcesoria.

zainteresowany pisz:

lp.dn1558907021alops1558907021roire1558907021tni@o1558907021fni1558907021

www.interiorspoland.pl