16 lutego 2019

Ogródek na balonie

Ogórdek na balonie

Dla tych wszystkich, których kochają zieleń i marzą o domowym ogródku, podpowiadamy jak wykorzystać możliwości balkonu i wyhodować na nim własny miniogródek. Same plusy!

Mieszkanie w mieście wiąże się z wieloma udogodnieniami. Modne restauracje, mnogość punktów usługowych, liczne rozrywki i perspektywy na rozwój kariery to tylko niektóre z nich. Jednak dla tych z nas, którzy mają serce do natury i największą rozrywką są spacery po parku, w pięknym mieszkaniu w apartamentowcu zawsze będzie czegoś brakowało.

Mieszkanie w bloku nie musi oznaczać rezygnacji z samodzielnie wyhodowanych świeżych ziół i kwiatów. Poza piękną dekoracją i miejscem do codziennego relaksu, zyskujemy praktyczne źródło zdrowia i smaku. Goździk pomoże na ból gardła, czosnek na odporność oraz cholesterol, rumianek zadziała jako środek łagodzący bóle i obrzęki oraz stany zapalne, a nawet alergie, mięta pomoże na poprawę pracy jelit oraz uspokojenie, szałwia zadziała antydepresyjnie i zadba o naszą skórę, a zbawienne kąpiele ze świeżymi roślinami (płatki róż, rumianek, melisa) zdziałają cuda jeśli chodzi o odprężenie, upiększenie i oczyszczenie.

Bez znaczenia jakie mamy powody – estetyczne czy praktyczne – balkon pełen zieleni wymaga nieco pracy. Nie jest to jednak bardzo czasochłonne zajęcie i wystarczy odrobina uwagi na samym początku oraz kilka minut dziennie na podlewanie, aby ogródek rósł bujny i zielony.

PELARGONIA

Z kwiatów na balkon najbardziej polecamy oczywiście pelargonię. Piękne, bujne kwiaty o hipnotyzujących kształtach i kolorach nie lubią niskich temperatur, stąd też idealnie nadają się na sadzenie w doniczkach lub skrzynkach. Im więcej słońca, tym dla pelargonii lepiej, ale należy pamiętać o jej częstym podlewaniu – najlepiej wieczorową porą. Kwiat pięknie i długotrwale odwdzięczy się za tę odrobinę troski!

NIECIERPEK

Niecierpek waleriana, który wygląda wręcz bajecznie, to kolejny kwiat idealnie nadający się na roślinny kącik na balkonie. Poza wyglądem, jego największą zaletą jest ilość uwagi, jaką należy mu poświęcić – optymalne nasłonecznienie i wilgoć w zupełności wystarczą. A na zimę doniczkę przenosimy do pomieszczenia i pięknymi barwami możemy cieszyć się cały rok!

SURFINIA

Rozmawiając o roślinach balkonowych wspomnienia wymaga także surfinia, czyli petunia kaskadowa. Jej bujne ukwiecenie jest najlepszą nagrodą za nieco większą ilość uwagi, której wymaga. Przy tej roślinie warto często stosować nawóz, a w gorące dni absolutnie nie można zapomnieć o podlewaniu. Paleta barw, w jakiej mogą upiększyć nasz balkon jest imponująca: fioletowe, białe, żółte, czerwone…

ZIOŁA: NA ZDROWIE I SMACZNEGO!

Nie samymi kwiatami żyje balkon, przejdźmy więc do ziół. Najprawdopodobniej najpopularniejsze rośliny z tego rodzaju, jakie spotkamy na polskich balkonach, to mięta i bazylia. Łatwe w uprawie, nie potrzebują dużo uwagi ani specjalnych udogodnień, z szybko odrastającymi łodygami i pięknie pachnącymi liśćmi (szczególnie w przypadku mięty!). Nie ma to jak zimna woda lub lemoniada z dodatkiem świeżo zerwanych liści mięty lub włoski makaron udekorowany piękna, zieloną bazylią…. Sielanka w mieście!

PRYWATNA OAZA

Nieco chęci i odrobina wysiłku potrafi zamienić balkon w piękne, tętniące życiem miejsce i wprowadzić nieco powiewu świeżości w betonowe mury miast. Grzebanie w ziemi i codzienne podlewanie mogą stać się codziennym rytuałem dla oczyszczenia myśli i uspokojenia po dniu pełnym wrażeń. I tak oto balkon w zaledwie kilka dni staje się prywatną, naturalna oazą spokoju w środku miasta – według rad trójmiejskiego zespołu,Interiors Poland  którzy z zamiłowania do pięknego otoczenia przetestowali je samodzielnie. Jeszcze większe doświadczenie mamy w udzielaniu porad odnośnie wykończenia i aranżacji wnętrz, po które chętnie zapraszamy do naszych salonów w Gdańsku i Gdyni!

zainteresowany pisz:

lp.dn1558907097alops1558907097roire1558907097tni@o1558907097fni1558907097

www.interiorspoland.pl